fbpx
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

  • Sepette ürün yok.

Uzman Sertifika ® | Uzaktan Online Eğitimler |

  /  Gündem   /  Corona Virüsü Türkiye ve Dünya İstatistikleri

Corona Virüsü Türkiye ve Dünya İstatistikleri

Çin’in Wuhan kentinde başladıktan çok kısa bir süre sonra küresel panik yaratan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği corona virüsü can almaya devam ediyor… Corona virüsüne bağlı ölüm sayısı 13.069 olurken corona virüsü tespit edilen hasta sayısı da 308.547’ye çıktı. Salgının başladığı Hubei eyaletinde üst üste dördüncü günde yeni vaka sayısı olmaması sevindirirken, dünyanın geri kalan bölgelerinde vakaların artması dikkat çekti.

Corona virüsü Türkiye ve Dünya genelindeki vaka ve ölüm sayıları ile ilgili anlık istatistikler için tıklayın > www.worldometers.info/coronavirus/

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüsün (Covid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 83 bini geçti. Kovid-19 salgınında toplam 2 bin 856 kişi yaşamını yitirdi. Çin ana karasında 2 bin 788, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 2, İran’da 26, İtalya’da 15, Güney Kore’de 13, Japonya’da 8, Fransa’da 2, Tayvan ve Filipinler’de de 1’er kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Çin ana karasında 78 bin 824, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 92 ve Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan’da da 32 kişide Kovid-19 tespit edildi.

Yorum yaz

Whatsapp

User registration

Reset Password