fbpx
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

  • Sepette ürün yok.

İletişim

  /  İletişim

İletişim

0 850 550 50 54

0 530 795 50 54

0 530 795 50 54

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 17:30

Flora Residence No:1 Ataşehir / İstanbul

Sorularınız ve talepleriniz için sıkça sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik. Bizimle iletişime geçmeden önce aşağıda belirtilen “Sıkça Sorulan Sorular”ı incelemenizi öneririz.

İLETİŞİM FORMU | BİZE YAZIN


SIKÇA SORULAN SORULAR

Uzman Sertifika ® nedir?

Uzman Sertifika ®, Türkiye’nin seçkin üniversiteleri ve kurumları ile işbirliği yaparak üniversite onaylı ve ıslak imzalı sertifika sunan lider online eğitim platformudur. Türkiye’nin en iyi uzaktan eğitim platformu sloganı ile her yıl binlerce kişiye ıslak imzalı ve adrese teslim sertifika göndermektedir. Uzman Sertifika ®, 2015 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir.

Hangi üniversiteler ile anlaşma yapıldı?
  • Düzce Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, 2017 – halen devam ediyor (link)
  • Bursa Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, 2017 – 2018
  • Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, 2016 – 2016
  • Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, 2015 – 2016
Neden güvenilir?

Uzman Sertifika ®, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Türk Patent Kurumu tarafından tescilli bir marka ve kuruluştur.

Uzman Sertifika ® internet sitesi olan www.uzmansertifika.com Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ETBİS’e kayıtlı ve güvenli bir internet portalıdır.

Uzman Sertifika ® portalındaki kredi kartı ile ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgileri 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.

Kredi kartı ödeme altyapısı BDDK ve PCI-DSS lisanslarına sahip güvenli İyzico tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim ödemeleri karşılığında, basılı fatura kesilmekte ve sertifikanız ile adresinize kargolanmaktadır.

Üniversite ile yaptığımız protokol ile ilgili duyuruyu üniversitenin resmi internet sitesinden görüntüleyebilirsiniz » https://duyem.duzce.edu.tr

Uzaktan eğitim nedir? Kimler katılabilir?

Uzaktan eğitim, klasik bir sınıf ortamı ve belirli sürelerde eğitim almak yerine, internete erişimi olan bir cihazdan istediğiniz zamanda ve istediğiniz yerde eğitim alabildiğiniz bir eğitim türüdür. Uzaktan eğitimin sunduğu zaman ve mekan serbestisi sayesinde istediğiniz yerden istediğiniz eğitimi alabilirsiniz.

Uzman Sertifika’da yer alan online eğitimler ön şartsız ve koşulsuz herkesin katılımına açıktır. Satın aldığınız uzaktan eğitimleri istediğiniz yerden istediğiniz zaman izledikten ve tamamladıktan sonra isminizin yer aldığı ıslak imzalı ve üniversite onaylı sertifika adresinize posta yolu ile gönderilir. Yani kursu uzaktan tamamlarsınız ardından da adresinize sertifika gönderilir.

Neden katılmalısınız?

🏛 Tanınırlığı olan, uluslararası ve güvenilir üniversite sertifikanızı, özgeçmişinize altın harflerle yazdırın.

👍 İş başvurularında dikkat çekin ve iş mülakatlarında herkesten bir adım önde olun.

⭐ Uzmanlığınızı belgeleyin, işinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Nasıl sertifika alırım?

Kursları tamamladıktan sonra sertifikanız adresinize gönderiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey istediğiniz kursu satın almak ve adres bilginizi tamamlamak.

💳 Dilediğin eğitimi sepete ekle, şimdi satın al

💻 Ödeme onayından sonra eğitime hemen başla

🕐 Dilediğin cihazdan, dilediğin zaman eğitime katıl

📝 İnternet ortamında online test sınavına gir

🚍 Üniversite sertifikan kargo ile adresine gelsin

Aldığım sertifika ne işime yarayacak?

Satın aldığınız sertifikayı CV’nize ekleyerek kariyerinizi geliştirebilir, iş başvurularında bir adım öne çıkabilirsiniz. Üstelik sınıf ortamında belirli bir zamanda katılarak vakit kaybetmeden istediğiniz yerden, istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Sadece CV konusunda değil, istediğiniz zamanlarda kendiniz geliştirmek için de kurslara katılabilirsiniz. Üniversitelerin uzman akademisyen kadroları ve alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan bu eğitimler ile bilginizi arttıracaksınız. Bununla birlikte artık internet üzerinden alınabilen zorunlu İSG eğitimlerine de katılabilirsiniz.

Eğitim süreci nasıl işliyor?

Eğitimi 1 ay süresince tamamlamalısınız. Eğitim, toplamda 3 ay olarak erişiminize açık kalacaktır.

 Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

Kredi kartı ile ödemelerde eğitim site üzerinde otomatik olarak hemen başlar. Havale/EFT ile ödemelerde eğitim, ödeme onayından sonra başlar.

Eğitim videolarının tümü önceden sisteme yüklenmiştir.

Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Belirtilen süre içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz.

İnternete bağlı bir cihaza (bilgisayar, tablet, telefon vs.) sahip olmanız yeterlidir.

Sınav süreci nasıl işliyor?

  Eğitim süresi (1 ay) içerisinde sınava giren ve başarılı olan katılımcıya “Başarı Sertifikası, sınava girmeyen ya da başarısız olan katılımcıya “Katılım Sertifikası” gönderilir.

📝 Sınav / 1 Online Test (isteğe bağlı)

📊 Sınav Hakkı / 3

✅ Geçme Notu / 50

  Sertifika sınavı internet üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlaması bulunmamaktadır. Fakat, başarı sertifikası sınavına, eğitime başladıktan en geç 1 ay sonrasına kadar girilmelidir.

  Sertifika sınavına, mobil cihazlardan (akıllı telefon, tablet) veya bilgisayar üzerinden katılabilirsiniz.

  Sertifika sınavı, çoktan seçmeli test şeklinde ve genellikle 20 sorudan oluşmaktadır. Sınavda başarılı olabilmeniz için soruların en az yarısına doğru cevap vermeniz gerekir. Sınav süresi ise 30 dakikadır. Katılımcılar toplamda 3 defa sınav tekrarı yapabilir. Alınan en yüksek puan geçerli sayılır. İlk sınavda yeterli puanı aldığınızda ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz.

Sertifika süreci nasıl işliyor?

Eğitimini tamamlayan katılımcı, sistem üzerinde eğitim içeriği sekmesinde en sonda bulunan “Sertifika Talep Formu” aracılığı ile sertifikasını talep eder.

Sertifikanız üniversite tarafından basılır ve başvuru esnasında belirttiğiniz adrese kargolanır. Sertifikanız ile birlikte eğitim içeriği belgesi de gönderilir.

 Sertifikanız ücretsiz kargo ile en geç 15 gün içerisinde adresinize ulaşır. Bu süre maksimum süredir.

 Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi ve sınav notu yer almamaktadır.

 Sertifikanız üniversite tarafından verildiği için uluslararası ve ömür boyu geçerlidir.

Eğitime nasıl ve nereden girebilirim?

UZAKTAN EĞİTİME GİRİŞ ADIMLARI

[1] Eğitiminize giriş yapmak için öncelikle https://uzmansertifika.com/hesabim/ adresine giriniz, kullanıcı adınız ve şifreniz ile siteye giriş yapınız.

[2] Siteye giriş yaptıktan sonra “Üyelik profili > Eğitimler” adımlarını izleyebilir ya da https://uzmansertifika.com/profil-sayfasi/?user-action=courses bağlantısından eğitim/eğitimlerinizi listeleyebilirsiniz.

[3] Eğitim başlığının sağında bulunan “Eğitime Başla” yazısına tıklayınız.

[4] Açılan sayfadaki eğitim görselinin altındaki tablarda bulunan “Eğitim İçeriği” ne tıklayınız.

[5] Eğitim videoları, dökümanları, sınav ve sertifika talep formu olmak üzere tüm modüller görüntülenecektir.

Avantajlar neler?

✓ Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır.

✓ Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

✓ Sınıf içi eğitim yerine, ders videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

✓ Sertifikanız üniversite tarafından hazırlanır, sertifika numarası ile üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitimler ne zaman başlıyor?

Gün, saat ve yer sınırı olmadan dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden eğitime başlayabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitime başlamanız için ödemenin tamamlanması gerekmektedir. Kredi kartı / banka kartı ile ödemelerde eğitimler sistem üzerinden otomatik başlar, havale / EFT ödemelerinde ise eğitimler ödeme onayından sonra başlamaktadır.

Eğitime nereden gireceğim?

Eğitimi kredi kartı ile başarılı bir şekilde satın aldıktan sonra eğitim site üzerinden otomatik olarak size görüntülenir. Banka havalesi ile ödeme seçeneğini tercih etmeniz durumunda yetkililerimiz tarafından ödeme kontrolü ve onayı yapılır, ardından eğitim site üzerinden size görüntülenir. Eğitime başlamak için web sitemizde kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra, Hesabım > Profil > Eğitimler adımlarını takip ederek, satın almış olduğunuz eğitimlere giriş yapabilirsiniz.

Sertifikalar geçerli mi?

Evet. Sertifikalar; devlet üniversitesi tarafından onaylanıyor. Hem kamuda hem de özel sektörde geçerliliği bulunmaktadır. Sertifikalarda hem Türkçe hem de İngilizce bilgiler yazmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası geçerlidir.

Üniversite onaylı sertifikaların uluslararası geçerliliği var mıdır?

Evet. Üniversite onaylı sertifikaların uluslararası geçerliliği vardır. Türkiye’deki üniversitelerin vermiş oldukları sertifika, diploma gibi ulaslararası geçerliliğe sahiptir. Türkiye’deki üniversitelerin uluslararası denklik sorunu yoktur. Örneğin Türkiye’deki bir üniversiteden aldığınız diploma ile yurt dışında yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yapabildiğiniz gibi, sertifikalarda benzer geçerliliğe sahiptir. Diğer yandan üniversitelerin uluslararası akreditasyon derneklerine bağlı olma zorunluluğu ve gereksinimi yoktur. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası denklik anlaşmaları ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Sertifika için sınava girmek gerekiyor mu?

Sınavlı eğitimlerde “Başarı sertifikası” alabilmek için sınava girmeniz gerekli, sınava girmek istemiyorsanız eğitim videolarını tamamlayarak Katılım Belgesi” sahibi olabilirsiniz.

Başarı sertifikası ve katılım sertifikası arasındaki fark nedir?

“Başarı Sertifikası” alabilmek için sınava girmeniz ve yeterli bir puan (en az 50p) almanız gerekmektedir. Başarı sertifikası, sertifikayı sınav ile hak ettiğinizi temsil eder. Katılım Sertifikası” alabilmek için eğitime katılmanız ve eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Katılım sertifikası, eğitime katıldığınızı ve tamamladığınızı temsil eder. Katılım sertifikası alabilmek için sınava girme zorunluluğu yoktur.

Sınavlar nasıl yapılıyor?

Sınavlar online şeklinde internet üzerinden sitemiz üzerinden yapılıyor.

Sertifikamı basılı olarak gönderiyor musunuz?

Almaya hak kazandığınız sertifikalar basılı olarak belirttiğiniz adrese kargolanır. Sertifika numarası ile üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitimler ve sertifikalar iş başvurularında etkili olur mu?

Resmi onaylı sertifikalar; bilginizi belgelemenizi ve özgeçmişinize güç katarak iş başvurularınızda bir adım öne geçmenizi sağlar.

Sadece iş bulmak için mi?

Eğitimler, İşiniz ile ilgili yeni bilgiler öğrenerek mevcut işinizde kariyer yapmanıza yardımcı olur.

Eğitimler hangi günler, saat kaçta?

Eğitim programları, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden eğitimleri izleyebilirsiniz.

Whatsapp

User registration

Reset Password