Sözleşme

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ (ŞARTLAR VE KOŞULLAR)
MADDE 1- TARAFLAR
1.1. SATICI:
İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.
‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)
AD- SOYAD:
ADRES:
Uzman Sertifika ; (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)
AD- SOYAD:
ADRES:
İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ’nin www.Uzmansertifika.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı internet sitesinde nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen eğitim, ürün ya da hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME, CAYMA VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

– Ürün/Hizmet Adı ve Temel Nitelikleri Adet Kullanım Süresi Satış Bedeli, www.Uzmansertifika.com’da ilgili ürün sayfasındaki ürün adı ve özellikleri.
– (KDV dahil toplam Türk Lirası) Vadeli Satış Bedeli, www.Uzmansertifika.com’da ilgili ürün sayfasındaki satış rakamı
– (KDV dahil toplam), www.Uzmansertifika.com’da ilgili ürün sayfasındaki satış rakamı

3.2- Ödeme Şekli: Kredi Kartı ile İşlem

Sipariş ödeme sayfasında sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir. TÜKETİCİnin kredi kartı ve banka kartı bilgileri güvendedir. www.Uzmansertifika.com sitesi 256 bit SSL şifreleme yaparak kredi kartı ve banka kartı bilgilerini güvence altında almaktadır, bu durumu adres çubuğunda şifrelenmiş ikondan ya da https:// uzantısından teyit edilebilir. TÜKETİCİnin kredi kartı bilgileri kesinlikle saklanmamaktadır ve kaydedilmemektedir.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4- İade Prosedürü: TÜKETİCİ aşağıda belirtilen iptal, iade ve cayma ile ilgili prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

a) Kredi Kartı ve İyzico ile Öde ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, TÜKETİCİ satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ve diğer ürünler dijital içerik hizmeti olduğu ve sanal (online) ürün olduğundan ve onaydan sonra tüketicinin kullanımına açık olması sebebiyle herhangi bir iptal ve iade işlemi yapılmaz. Kredi kartı ile ya da İyzico ile ödeme yapıldığında, www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ya da ürünler TÜKETİCİnin kullanıma otomatik ve anlık olarak açılır. Kredi kartı ile ödeme yapıldığında, www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ya da ürünler TÜKETİCİnin bilgisayarından, telefonundan ya da diğer cihazlarından izlemesine, okumasına, saklamasına ve indirmesine imkan tanınır. Tüketici, dijital içerik ve sanal ürün hizmeti satın aldığından dolayı her ne sebepten ötürü olursa olsun herhangi bir iptal ve iade işlemi uygulanmaz. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, TÜKETİCİ satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. TÜKETİCİnin havale/EFT ile ödeme yöntemlerinden biri ile satın aldığı eğitimi ya da diğer ürünü onaylanmış ve kullanımına açılmışsa, www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ve diğer ürünler dijital içerik hizmeti olduğu ve sanal (online) ürün olduğundan ve onaydan sonra tüketicinin kullanımına açık olması sebebiyle herhangi bir iptal ve iade işlemi yapılmaz. Havale/EFT ile ödeme yapılıp sistemden onay verildiğinde, www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ya da ürünler TÜKETİCİnin kullanıma açılır. Havale/EFT ile ödeme yapılıp sistemden onay verildiğinde, www.Uzmansertifika.com sitesindeki eğitim ya da ürünler TÜKETİCİnin bilgisayarından, telefonundan ya da diğer cihazlarından izlemesine, okumasına, saklamasına ve indirmesine imkan tanınır. Tüketici, sanal ürün satın aldığından dolayı her ne sebepten ötürü olursa olsun herhangi bir iptal ve iade işlemi uygulanmaz. Fakat TÜKETİCİ, havale/EFT ödeme seçeneği ile sisteme kayıt yaptırıp ödeme işlemini gerçekleştirmez ise www.Uzmansertifika.com’dan kaydı silinir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.5- Teslimat Şekli ve Adresi:

Sözleşmeye konu hizmet dijital içerik hizmeti olduğu için, TÜKETİCİ satın alım işlemini yaptığı an hizmetten faydalanmaya başlayabilir. TÜKETİCİ, dijital eğitim içeriğini başarıyla tamamladığı takdirde bazı eğitim ve ürünlerde basılı sertifika, bazı eğitimlerde ise dijital sertifika TÜKETİCİye gönderilir. Bu durum, ilgili eğitim ya da ürünlerin satış sayfalarında detaylıca belirtilmektedir. Basılı sertifikalarda, kargo ile adrese teslim gönderimi, TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği yurt içi adrese karşı ödemeli olarak anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile SATICI tarafından gönderilir. Kargo ücreti TÜKETİCİ tarafından karşılanır ve ücret kargo yetkilisine ödenir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder. Dijital sertifika verilen eğitimlerde ise gönderim, TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği e-posta adresine ya da satın alma esnasında belirttiği cep telefonuna ait WhatsApp, Telegram, BİP, Signal gibi adresine gönderilir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Teslimat Adresi : TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği adres

Teslim Edilecek Kişi: TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği ad ve soyad

Fatura Adresi : TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği fatura adresine

E-Posta: TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği e-posta adresi

Cep Telefon No: TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği cep telefonu

Paketleme, kargo ve teslim masrafları TÜKETİCİ tarafından karşılanmaktadır. Hizmet ya da ürün bedeline paketleme, kargo ve teslim masrafları dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, TÜKETİCİ’nin yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında TÜKETİCİ’nin adresinde bulunmaması durumunda dahi firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETİCİ’nin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.6. Sözleşmeye konu ürün, alınan dijital eğitim içerik hizmeti sonunda, hak edilmesi durumunda kargolanacak sertifikayı/belgeyi kapsamaktadır. ALICI satın alma işleminden itibaren 120 gün boyunca dijital içeriklere erişebilecek ve sınavlı eğitimler için ilk 1 ay içinde olmak şartıyla 3 kez sınava girme hakkına sahip olacaktır. Dijital içerik hizmeti yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere 120 gün boyunca ALICI’nın erişimine açık kalacaktır. Yapılan ödeme, 120 günlük erişimi ve ilk 1 ay içinde eğitimin başarıyla tamamlanması durumunda hak edilecek sertifika/belgeyi kapsar. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 4- EĞİTİM BİLGİLERİ

4.1. Satın alınan eğitim, hizmet ya da ürünün sayfasında tüm bilgiler bulunmaktadır.

4.2. Eğitimin tanıtım ve başvuru sayfasında; eğitim adı, uzaktan eğitim saati, eğitimin dili, sınav sayısı, sertifika türü, içerik sayısı, içerik başlıkları, diğer bilgiler ile prosedür bilgileri yer almaktadır.

4.3. Eğitim saati; uzaktan eğitim yöntemine göre belirlenir ve örgün eğitimden farklıdır. Eğitim tanıtım ve başvuru sayfasında belirtilen eğitim saati uzaktan eğitim saatidir. Uzaktan eğitim saati; video derslerin süresi, pdf ders notlarının süresi, TÜKETİCİnin azami çalışma süresi ve sınav süresini kapsamaktadır. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 5- EĞİTİM PROSEDÜRÜ

Eğitim prosedürü aşağıda belirtilmiştir.

5.1. Üniversite Sertifikalı Eğitimler

– Eğitim, uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.
– Video dersler ya da PDF ders notlarının tamamı daha önceden sisteme yüklenmiştir.
– TÜKETİCİ dilediği gün ve saatlerde eğitimi alır. İlk bir ay içerisinde olmak kaydıyla dilediği gün ve saat sınavını olabilir ve sertifika talep formunu gönderebilir.
– Eğitimlere, internete bağlı herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar, laptop ve Smart TV’den katılmak mümkündür.
– Eğitime erişim süresi toplamda 3 aydır. İlk bir ay içerisinde sınav ve sertifikalandırma işlemi gerçekleşir.
– TÜKETİCİ sertifikayı alsa dahi 3 ay dolana kadar eğitime erişebilir.
– TÜKETİCİlerin sertifikayı hak edebilmesi için internet ortamında sitemiz üzerinden eğitimini tamamlamalı ve online test sınavına girmesi gerekmektedir. Sınavda genelde 20 test sorusu sorulur ve 30 dakika süre verilir. 3 defa sınav hakkı vardır. Puanlama % üzerinden verilir. %100 üzerinden en az %50 puan veya üzerinde bir puan alınması gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. 3 sınav hakkını da kullanıp %50 puan veya üzeri bir not alamayan TÜKETİCİye belge ya da sertifika gibi hiç bir belge düzenlenmez.
– İlk bir (ay) içerisinde eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ya da sertifika talep formunu göndermeyen TÜKETİCİye hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

5.2. Kurum Sertifikalı Eğitimler

– Eğitim, uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.
– Video dersler ve PDF ders notlarının tamamı daha önceden sisteme yüklenmiştir.
– TÜKETİCİ dilediği gün ve saatlerde eğitimi alır. İlk bir ay içerisinde olmak kaydıyla dilediği gün ve saat sınavını olabilir ve sertifika talep formunu gönderebilir.
– Eğitimlere, internete bağlı herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar, laptop ve Smart TV’den katılmak mümkündür.
– Eğitime erişim süresi toplamda 3 aydır. İlk bir ay içerisinde sınav ve sertifikalandırma işlemi gerçekleşir.
– TÜKETİCİ sertifikayı alsa dahi 3 ay dolana kadar eğitime erişebilir.
– TÜKETİCİnin sertifikayı hak edebilmesi için internet ortamında sitemiz üzerinden online test sınavına girmesi gerekmektedir. Sınavda genelde 20 test sorusu sorulur ve 30 dakika süre verilir. 3 defa sınav hakkı vardır. Puanlama % üzerinden verilir. %100 üzerinden en az %50 puan veya üzerinde bir puan alınması gerekmektedir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. 3 sınav hakkını da kullanıp %50 puan veya üzeri bir not alamayan TÜKETİCİye belge ya da sertifika gibi hiç bir belge düzenlenmez. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
– İlk bir (ay) içerisinde eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ya da sertifika talep formunu göndermeyen TÜKETİCİye hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

5.3. Yabancı Dil Eğitimleri

– Eğitim, asenkron uzaktan eğitim yöntemi ile verilmektedir.
– Video derslerin tamamı daha önceden sisteme yüklenmiştir.
– TÜKETİCİ dilediği gün ve saatlerde eğitimi alır.
– Eğitimlere, internete bağlı herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar, laptop ve Smart TV’den katılmak mümkündür.
– Eğitime erişim süresi satın aldığınız eğitim setine göre değişmektedir. 1, 3, 6 ve 12 aylık eğitim setlerimizin fiyatları değişmektedir. Eğitim başlığında, tanıtım sayfasında ya da içeriğinde erişim süresi belirtilmektedir.
– Tüm eğitim setlerimizde eğitim içeriği aynı olup sadece erişim süresi ve ücretleri farklılık göstermektedir.
– İlk bir (ay) içerisinde eğitimini tamamlamayan, sınavda 3 sınav hakkını da kullanıp %50 puan veya üzeri bir not alamayan, sınavına girmeyen ya da sertifika talep formunu göndermeyen TÜKETİCİye hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 6- BELGELENDİRME, SERTİFİKA TESLİM VE KARGO SÜRESİ

6.1. Satın alma işlemi gerçekleşmesine müteakiben ilk bir (1) ay içerisinde eğitimini tamamlayan, sınavına giren ve sertifika talep formunu gönderen TÜKETİCİye sertifika ya da belgesi karşı ödemeli kargo ile adrese teslim gönderilir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.2. Satın alma işlemi gerçekleşmesine müteakiben ilk bir (1) ay içerisinde eğitimini tamamlamayan, sınavına girmeyen ya da sertifika talep formunu göndermeyen TÜKETİCİye hiçbir şekilde sertifika ya da belge gönderilmez. TÜKETİCİ hiçbir hak ya da talepte bulunamaz. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.3. TÜKETİCİ, eğitim ve sınav sürecini başarı ile uygulasa da uygulamasa da satın alma işlemine müteakiben yüz yirmi (120) gün boyunca dijital içeriğe erişim hakkına sahip olur. Bu sürenin (120 gün) sonunda TÜKETİCİye dijital içeriğe erişimi kapatılır ve TÜKETİCİ hiçbir hak ya da talepte bulunamaz. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.4. SATICI, üniversite sertifikalı eğitimlerde on beş (15) iş gününde, diğer eğitimlerde ise yedi (7) iş gününde, gerekli sorumlulukları yerine getiren TÜKETİCİN sertifikasını ya da belgesini kargoya vermekle yükümlüdür. Cumartesi ve pazar günleri iş günü sayılmadığından bu sürenin hesaplanmasında hafta sonu günleri dahil edilmez. Ancak bu sürenin aşılması durumunda TÜKETİCİ, SATICIya ıslak imzalı yazılı bir dilekçe ile başvurmak suretiyle iptal ve para iadesi talep edebilir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.5. Basılı sertifikalarda, kargo ile adrese teslim gönderimi, TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği yurt içi adrese karşı ödemeli olarak anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile SATICI tarafından gönderilir. Kargo ücreti TÜKETİCİ tarafından karşılanır ve ücret kargo yetkilisine ödenir. Ayrıca dijital sertifika gönderilmez. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

6.6. Dijital sertifika verilen eğitimlerde ise gönderim, TÜKETİCİnin satın alma esnasında belirttiği e-posta adresine ya da satın alma esnasında belirttiği cep telefonuna ait WhatsApp, Telegram, BİP, Signal gibi adresine gönderilir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 7- BİLGİLENDİRME

7.1. Eğitim bilgileri, eğitim süresi, erişim süresi, sertifika alım süresi ve sertifika talep formu gönderim süresi gibi bilgiler eğitim satın alma ve başvuru sayfasında yer almaktadır. Diğer yandan sınava son giriş tarihi ve sertifika talep formunun son gönderim tarihi, eğitim satın alma ve başvuru sayfasında süre olarak belirtilmiştir. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

7.2. SATICININ süreç ve prosedür ile ilgili olarak, ayrıca mektup, kargo, e-posta, sms mesajı, mobil mesajı, sosyal medya mesajı ve telefon ile bilgilendirme yapma gibi bir zorunluluğu yoktur. Eğitim satın alma ve başvuru sayfasında gerekli tarih, süre ve tüm eğitim bilgileri yer aldığından TÜKETİCİ adı geçen bilgileri, okumuş ve kabul etmiş sayılır. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 8- GENEL HÜKÜMLER

8.1- TÜKETİCİ, www.Uzmansertifika.com internet sitesinde sözleşme konusu ürün ya da hizmete ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

8.3- Sözleşme konusu ürün, TÜKETİCİ’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

8.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

8.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin TÜKETİCİ’nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.6- Ürünün tesliminden sonra TÜKETİCİ’ya ait kredi kartının TÜKETİCİ’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, TÜKETİCİ’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 9- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için TÜKETİCİ işleminin yapıldığı veya TÜKETİCİ ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise TÜKETİCİ işleminin yapıldığı veya TÜKETİCİ ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 10- BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Sipariş, ürün ya da hizmetin gerçekleşmesi durumunda TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 11- BELGE VE SERTİFİKA KAYIP SÜRECİ

11.1- Daha önceden kurum ya da üniversite onaylı sertifika ya da belge almış ve kaybetmiş TÜKETİCİler, dilekçe ve belge sunmak şartıyla (Basın ilan kurumuna kayıtlı yerel ya da ulusal gazetede ya da basın ilan kurumuna kayıtlı e-gazete/e-haber portalında yayınlanmış kayıp ilanı) sözleşme süresince SATICIya belge başı yeniden basım ücretinin ödemesini yaparak sertifika ya da belgesinin yeniden basılmasını talep edebilir.

11.2- Eğer SATICI ile ilgili eğitimin belgelendirmesini yapan üniversite arasında imzalanan işbirliği protokol süresi sona ermiş ise yeniden basım başvuruları direkt ve aracısız üniversitenin ilgili birimine yapılır. SATICI bu durumda hiçbir sorumluluk ve yükümlülüğe sahip değildir.

11.3- SATICI’ya belge kayıp başvuru yapan TÜKETİCİ; dilekçe, kayıp ilanı ve basım ücreti dekontunu ibraz etmek zorundadır. TÜKETİCİ, protokol süreci içerisinde ise topladığı belgeleri üniversitenin ilgili birimine gönderir ve yeniden basım süreci tamamlanır.

11.4- Yeniden sertifika ya da belge basımı yapıldığında, belge arkasına “kayıp, ikinci basım” gibi gerekçe ve basım bilgisi yazılır.

11.5- Üniversite onaylı sertifika ya da belge almış ve kaybetmiş TÜKETİCİler, ilk basım tarihinden 3 yılın sonuna kadar yeniden basım talep edebilir, bu süre geçtikten sonra üniversite herhangi bir düzenleme yapmayabilir.

SATICI : Uzman Sertifika

ALICI(“TÜKETİCİ”) : www.Uzmansertifika.com’da satın alma yapan kişi

Tarih: Satın Alma Yapılan Tarih